+421 915 874 120

Bažant Pohoda 2009

V priebehu mesiaca júl sme realizovali dodanie našich služieb na letný multi festival Bažant Pohoda 2009.

Festival sa zapísal do histórie tragédiou, ktorú spôsobil spadnutý stan. Spadnutie stanu spôsobila veterná smršť, spojená so silným lejakom. Práve v takýchto podmienkach sa ukázalo či je naša spoločnosť schopná obstáť ako dodávateľ aj v takejto kritickej situácií.

Na festival sme dodali party stan o rozmere 10×20 m, s drevenou podlahou, kobercom ako aj sedením. Backstage ako aj sklad sme mali umiestnený v stanových prístreškoch o rozmere 3×3 m. Mimo to sme dodali pagodu o rozmere 5×5 m pre potreby bufetu.

Všetky tieto stany boli vybavené sedením ako aj stolami a bezpečne obstáli vo veternej smršti. A to aj vďaka prístupu našich ľudí, ktorý boli celý čas na mieste festivalu a monitorovali situáciu. Pričom v silnom vetre sa doporučuje stan odplachtiť, alebo pevne uzavrieť tak, aby sa do stanu nedostal vietor a nepodvihol ho. My sme sa rozhodli pre odpláštenie veľkého stanu, nakoľko sa nedalo predpokladať, aká silná smršť príde po tom, čo to nastalo. Pustili sme vietor cez stan, pričom sme odtiahli aj bočné steny a zvesili časť strechy tak, aby sa vietor nemal o čo oprieť. Naše stany obstáli aj vďaka tomu, že boli už pri prvotnej montáži ukotvené na doraz. Na ukotvenie sme použili oceľové kolíky zabité hlboko do zeme. Koly boli umiestnené v každej nohe stanu tak, aby ho dostatočne udržali.

Mimo stany a príslušenstvo sme k akcii dodali aj zábavne atrakcie. A to: maxilyžu, trojgate a bungee running.